Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2013

Τους Πόν(ε)σε. Επαγγελματική νίκη η ΑΕΛΑΡΑ μας με 1-0

1-0 η ΑΕΛ την Καβάλα
Επαγγελματική νίκη πέτυχε σήμερα η ΑΕΛΑΡΑ μας κόντρα στην Καβάλα στο AEL FC ARENA πριν από λίγο με ωραία κεφαλιά του Πόνσε ύστερα από σέντρα του Παγώνη μπροστά σε 7.000 κόσμο.

Η ΑΕΛ όπου δεν προσπάθησε και πολύ στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να σκοράρει με το ημίχρονο να λήγει ισόπαλο με 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξαν όλα ειδικά ύστερα από την είσοδο του Ζεκίνια και η ΑΕΛ ευτύχησε δίκαια να σκοράρει στο 74ο λεπτό ύστερα από σέντρα του Παγώνη και κεφαλιά του Βάλντο Πόνσε όπου νίκησε τον Σουλογάνη.

Χαρακτηριστικό είναι ότι ο Βάλντο Πόνσε όπου χάρισε την νίκη στην ΑΕΛΑΡΑ μας με το γκολ του είχε να βρει δίχτυα από το 2010.

Έτσι η ΑΕΛ με αυτή την νίκη της πήρε βαθμολογική ανάσα και γόητρο για την συνέχεια όπου προσπαθεί για την επάνοδο της στην μεγάλη κατηγορία. Αυτό που μένει τώρα είναι η νίκη μέσα στο Βύζα Μεγάρων την Δευτέρα 28 Ιανουαρίου και ώρα 15:00

Πηγή Φωτογραφίας:Arenalarissa.gr