Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013

Τους Πόν(ε)σε δις. Βύζας-ΑΕΛ 0-3

Βύζας-ΑΕΛ 0-3
Εύκολη νίκη με 0-3 πήρε σήμερα η ΑΕΛΑΡΑ μας μέσα στον Βύζαντα Μεγάρων με 2 γκολ του Αργεντινού Πόνσε και 1 του Θανάση Τσίγκα.

Η ΑΕΛ όπου τα πρώτα 5 λεπτά μπήκε μουδιασμένα άνοιξε στην 1η της επίθεση το σκορ στο 10ο λεπτό χάρη σε απίστευτη μπαλιά του Πόνσε στην πλάτη της ομάδας και ωραίο πλασέ του Θανάση Τσίγκα για να πάρει την σκυτάλη ο δημιουργός του πρώτου τέρματος στο 29ο λεπτό όπου με ωραία ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έκανε το 0-2. Έτσι λοιπόν έληξε το ημίχρονο με 0-2.

Οι βυσσινί όπου στην επανάληψη έδωσαν χώρο στους γηπεδούχους στο 75ο λεπτό δέχθηκαν γκολ από εκτέλεση φάουλ με τον Κρολ να κάνει την προβολή από κοντά αλλά το γκολ ακυρώθηκε δίκαια κατά την άποψη μας. Για να φτάσουμε στο 79ο λεπτό όπου ύστερα από πάσα του Κρητικού ο Πόνσε έκανε το 0-3 και να δώσει την δεύτερη συνεχόμενη νίκη στην ΑΕΛΑΡΑ μας.

Υ.Γ Συγχαρητήρια και στα 200-250 παλικάρια μας που έδωσαν γι' άλλη μια φορά το παρόν στο πλευρό της ομάδας μας.