Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Τσί-μπησε το τρίποντο με τον Τσιμπάμπα η ΑΕΛ

2-1 η ΑΕΛ με Τσιμπάμπα

Το τσίμπησε το τρίποντο η ΑΕΛ και έκανε το 3 στα 3 χάρη στο γκολ από κεφαλιά του Ζοέλ Τσιμπάμπα στο 83ο λεπτό ύστερα από εκτέλεση του φάουλ του Νεμπεγλέρα.

Η ΑΕΛ όπου μπήκε στο γήπεδο δυνατά στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε χάρη στο γκολ του Αποστόλη Σκόνδρα στο 45ο λεπτό από κεφαλιά ψαράκι ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Νεμπεγλέρα.

Έτσι και έληξε το ημίχρονο βρίσκοντας την ΑΕΛ μπροστά με σκορ 1-0.

Η ομάδα των Σερρών, ισοφάρισε στο 71ο λεπτό με τον Μπεκιάρη όπου έπιασε το σουτ ύστερα από σέντρα του Νίρλα και όπως όλα έδειχναν ο Εθνικός Γαζωρού θα έφευγε με την ισοπαλία από το AEL FC ARENA αλλά η ΑΕΛ δεν είπε την τελευταία της λέξη και στο 83ο λεπτό έκανε το 2-1 χάρη στη 2η σημερινή ασσίστ του Νεμπεγλέρα και το γκολ από την κεφαλιά του Τσιμπάμπα.

Έτσι περισσότεροι από 6.000 κόσμος που βρέθηκαν σήμερα στο AEL FC ARENA πανηγύρισαν την δίκαιη νίκη των βυσσινί.