Τετάρτη 25 Απριλίου 2012

3αρα η Παναχαϊκή.Νίκη για Πανθρακικό στα Μέγαρα.Την έκπληξη η ΑΕΛ Καλλονής

Η Παναχαΐκή νίκησε με 3-0 την Αναγέννηση Επανόμης στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής στην Football League με χατ-τρικ του επιθετικού της Εμίλιο Φουρτάδο. Τα γκολ της Παναχαϊκής σημειώθηκαν στο 35ο λεπτό,στο 45ο λεπτό ενώ το τρίτο γκολ σημειώθηκε στο 2ο ημίχρονο.

Την 2η συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο Πανθρακικός μέσα στα Μέγαρα με 1-0 απέναντι στον Βύζαντα Μεγάρων χάρη στο γκολ του Μπαλού στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σπουδαία νίκη πέτυχε και η ΑΕΛ Καλλονής με 3-1 κόντρα στην ομάδα της Πιερίας,τον Πιερικό. Η ομάδα της Μυτιλήνης έσπασε το νικηφόρο σερί του Πιερικού συντρίβοντας τον με 3αρα χάρη στα γκολ του Χωριανόπουλου στο 37ο λεπτό,45ο λεπτό και του Λεοζίνιο στο 66ο λεπτό. Το μόνο που κατάφεραν οι Κατερινιώτες ήταν να μειώσουν το σκορ στο 80ο λεπτό με τον Ελευθεριάδη.
Σημαντικό είναι να πούμε πως η ομάδα του Γιώργου Χατζάρα έμεινε με 10 παίχτες από το 1ο ημίχρονο εξαιτίας μιας ανεγκέφαλης πράξης του Μπλαζέφσκι να χτυπήσει εκτός φάσης τον Λεοζίνιο