Τετάρτη 25 Απριλίου 2012

Τελικό η Μπάγερν 3-1 στα πέναλτι την Ρεάλ

Στον τελικό του Champions League προκρίθηκε η Μπάγερν Μονάχου μιας και πήρε δίκαια την νίκη στα πέναλτι μέσα στο Σαντιάγο Μπερναμπέου.
Η Μπάγερν έκανε την έκπληξη μέσα στο Μπερναμπέου όπως και η Τσέλσι χθες μέσα στο Καμπ Νου όπου απέκλεισε την Μπαρτσελόνα.
Η Ρεάλ Μαδρίτης προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με γκολ του Ρονάλντο από πέναλτι και στο 19ο λεπτό έκανε το σκορ 2-0 πάλι με τον συνήθης ύποπτο τον Πορτογάλο Ρονάλντο. Κανείς δεν μπορούσε όμως να το φανταστεί αυτό ότι η Μπάγερν θα μείωνε σε 2-1 με τον Ρομπέν ύστερα από κερδισμένο πέναλτι του Γκόμεζ και πως το παιχνίδι θα κατέληγε στην παράταση και στην συνέχεια στα πέναλτι.
Επική πρόκριση για την Μπάγερν Μονάχου που είχε για ήρωα της αυτόν τον μεγάλο τερματοφύλακα που ακούει στο όνομα Νόϊερ