Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

Σκοράρει ακόμα η ΑΕΛ. ΑΕΛ-Φωκικός 5-0

5-0 τον Φωκικό η ΑΕΛΑΡΑ
Το 3 στα 3 έκανε η ΑΕΛΑΡΑ μας σήμερα στο AEL FC ARENA όπου επικράτησε του Φωκικού με 5-0.

Αυτή ήταν η μεγαλύτερη της νίκη φέτος για την ΑΕΛΑΡΑ μας κόντρα στην ομάδα του Φωκικού.

Η ΑΕΛ όπου παρουσίασε μπροστά σε 7.000 φίλους της γκολ και θέαμα επικράτησε δίκαια, άνετα τον Φωκικό με 5-0 και το σκορ στο ημίχρονο να είναι 1-0 χάρη στο γκολ του Θανάση Τσίγκα ύστερα από ασίστ του Λιαπάκη.

Οι βυσσινί όπου είχαν και δύο δοκάρια στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και τα 2 να τα πετυχαίνει με τον Τσίγκα διπλασίασε τα τέρματα της με τον Χασομέρη στο 60ο λεπτό ύστερα από τραγική έξοδο του Γεωργίου.

Την σκυτάλη των γκολ πήρε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι ο Ντανιέλ Πόνσε όπου έκανε στο 64ο λεπτό το 3-0. Η ΑΕΛ όπου συνέχισε ακάθεκτη προσφέροντας φοβερό θέαμα έκανε το 4-0 με τον Δεινόπαπα ύστερα από ασίστ του Κρητικού για να κλείσει τον κύκλο των γκολ για σήμερα και πάλι ο Δεινόπαπας στο 90ο λεπτό ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Νεμπεγλέρα.