Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

1η απώλεια βαθμών στο ARENA για την ΑΕΛ. Διαβάστε!!!

1η απώλεια για την ΑΕΛ στο ARENA
1η απώλεια φέτος για την ΑΕΛ μέσα στο AEL FC ARENA όπου ύστερα από μία σχετικά καλά εμφάνιση δεν μπόρεσε να πάρει το τρίποντο μένοντας στο 1-1 με τον Θρασύβουλο.

Οι βυσσινί αν και προηγήθηκαν με 1-0 όπου ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου χάρη στον συνήθη ύποπτο Ζοέλ Τσιμπάμπα στο 2ο ημίχρονο δεν μπήκαν καλά και στο 63ο λεπτό ύστερα από μία ανυποψίαστη φάση ο Σερέπας κρέμασε τον ανήμπορο Σέρεμετ.

Έτσι ήταν η 1η φετινή απώλεια αυτή με την ομάδα του Θρασύβουλου μέσα στο γήπεδο της ΑΕΛ με τους 6.000 και κάτι φίλους των βυσσινί να θέλανε πως και πως το τρίποντο ύστερα από την ισοπαλία με την Παναχαϊκή στη Πάτρα...

Η ΑΕΛ είχε την μεγάλη ευκαιρία να πάρει την νίκη αλλά η μπάλα δεν έπαιξε τον καλύτερο ρόλο στη φάση του Ζοέλ Τσιμπάμπα όπου στο 76ο λεπτό έστειλε την μπάλα στο δοκάρι μέσα από την μικρή περιοχή.