Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου 2012

Νικηφόρο το πρώτο τεστ για τον Διογένη με 3-2 τον Ιπποκράτη!!!

3-2 ο Διογένης τον Ιπποκράτη!!!

Νικηφόρο ήταν το πρώτο φιλικό τεστ για την ομάδα του Γεώργιου Κύργια τον Διογένη όπου επικράτησε με 3-2 του Ιπποκράτη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 30 λεπτά καθυστέρηση και αντί για 4 το μεσημέρι ξεκίνησε στις 4:30 με το κλίμα να είναι θερμό από παίχτες και φιλάθλους.

Ο Διογένης ξεκίνησε πολύ δυνατά μιας και προηγήθηκε με 2-0 χάρη στα γκολ του Τσιτόγλου και του Βολιωτόπουλου για να μειώσει με 2-1 ο Ιπποκράτης χάρη σε γκολ από φάουλ.

Το ημίχρονο έληξε 3-1 για τον Διογένη χάρη στο 2ο προσωπικό τέρμα του Βολιωτόπουλου.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Κύργια έριξε την απόδοση της και ο Ιπποκράτης είχε την ευκαιρία να κάνει το 3-2 ύστερα από πέναλτι όπου κέρδισαν στα μέσα του ημιχρόνου αλλά απέναντι στον Καρβουνάρη δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.

Το 3-2 για τον Ιπποκράτη έγινε 2 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα με τον 3ο τερματοφύλακα της ομάδας Τζικούλη να μην μπορεί να απομακρύνει μακριά την μπάλα και ο Μπατζογιάννης έκανε το 3-2 για τον Ιπποκράτη όπου και ήταν το τελικό αποτέλεσμα.