Κυριακή 24 Ιουνίου 2012

Οι Ιταλοί στους 4.Οι Άγγλοι στα σπίτια τους!!!

Οι Ιταλοί ήταν οι μεγάλοι θριαμβευτές στην αναμέτρηση Αγγλία-Ιταλία όπου και ολοκληρώθηκε πριν από λίγα λεπτά.

Έχοντας υπεροχή μπάλας σε όλο το παιχνίδι η Εθνική της Ιταλίας μάλιστα με 69%-31% υπέρ σε κάποια φάση κοντά στο 75ο λεπτό οι Σκουάντρα Τζούρα δεν ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ κατά την κανονική διάρκεια με το παιχνίδι να πηγαίνει στην παράταση και από εκεί στα πέναλτι όπου και επικράτησα με 4-2 ή αλλιώς 2-4 μιας και γηπεδούχοι ήταν οι Άγγλοι.

Έτσι η Ιταλία του Μπουφόν,του Πίρλο,του Μοντολίβο και πολλών άλλων αστέρων θα αντιμετωπίσει στους <<4>> την διεθνή κόσμου ή αλλιώς Γερμανία του Οζίλ (Τούρκος),Μπόατεγκ (Γκανέζος),Κλόζε(Πολωνός)Γκόμεζ(Ισπανός) και πολλών άλλων παιχτών από διάφορες χώρες.