Τετάρτη 23 Μαΐου 2012

Με ήττα 2-0 από τον Φωκικό έκλεισε την αυλαία στο πρωτάθλημα της Football League η ΑΕΛ

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό η ΑΕΛΑΡΑ μας στην πόλη της Άμφισσας,την τελευταία αγωνιστική εν όψει του πρωταθλήματος της Football League μιας και ηττήθηκε με 2-0.

Η αναμέτρηση αυτή ήταν αδιάφορη για τους Βυσσινί αλλά όχι και για τους παίχτες του Φωκικού μιας και με την νίκη αυτή κατάφεραν να παραμείνουν στην κατηγορία της Football League και να ρίξουν στην Football League 2 την ομάδα του Εύοσμου, τον Αγροτικό Αστέρα.

Τα γκολ για την ομάδα της Άμφισσας μπήκαν στο 2ο ημίχρονο. Το 1ο γκολ στο 60ο λεπτό χάρη σε εξαιρετική ενέργεια του Καλλέργη και το 2ο γκολ στο 72ο λεπτό χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Διαμαντόπουλου.