Κυριακή 22 Απριλίου 2012

ΑΕΛ 4αρων αστέρων. Πάτησε τα Γιαννιτσά με 4-1 σκορ

Η ΑΕΛ μπροστά σε 7.000 περίπου κόσμο θύμισε την παλιά καλή ΑΕΛ και πάτησε δίκαια την Αναγέννηση Γιαννιτσών με 4-1 σκορ. Οι Βυσσινί ξεκίνησαν το παιχνίδι καταπληκτικά όπως και τελείωσαν και το 1ο ημίχρονο. Πιο αναλυτικά:
Στο 1ο λεπτό μόλις η ΑΕΛ κέρδισε πέναλτι με τον Ζεκίνια να ευστοχεί και να κάνει το 1-0. Το 2ο γκολ δεν άργησε και πολύ με τον Καούνο να είναι αυτή την φορά ο σκόρερ κάνοντας το 2-0. Το 3ο γκολ για τους Βυσσινί σημείωσε και πάλι ο μεγάλος αυτός παίχτης που φέρνει στο όνομα Ζεκίνια στο 45+1 στις καθυστερήσεις. Έτσι κάπως έληξε το 1ο ημίχρονο.
Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου η ΑΕΛ μπήκε πιο σφιχτή και κάθισε προς τα πίσω δίνοντας χώρο στην Αναγγένηση Γιαννιτσών με αποτέλεσμα να μειώσει σε 3-1 προσωρινά όμως μιας και ο Κολοβέτσιος στο 83ο λεπτό έκανε το 4-1 όπου και ήταν το τελικό αποτέλεσμα.
Με την λήξη του παιχνιδιού οι παίχτες της ΑΕΛ χειροκροτήθηκαν ξανά κάτι που είχαμε πολύ καιρό να δούμε.