Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012

Δεν τα κατάφερε η Εθνική μας κόντρα στο Βέλγιο μιας και ήρθε ισόπαλη 1-1

Δεν τα κατάφερε η Εθνική μας σήμερα κόντρα στο Βέλγιο μιας και ήρθε ισόπαλη με 1-1.
Σε ένα ματς όπου διεξήχθη στο Παγκρήτιο Στάδιο μέσα σε πολύ βροχή η Εθνική Ελλάδος προηγήθηκε στο 9ο λεπτό ύστερα από πάσα του Γκέκα και γλίστρημα του Βερμάλεν ο Σαλπιγγίδης έκανε το 1-0 με το Βέλγιο να απαντάει στο 32ο λεπτό με σκόρερ τον Σαντλί.
Το διάστημα όπου έπαιξε καλή μπάλα η Εθνική μας ήταν μικρό και πιο συγκεκριμένα ένα 20λεπτο (το πρώτο 20λεπτο του παιχνιδιού.Γκολ ο Σαλπιγγίδης και καλή φάση με τον Μανιάτη)με τους διεθνής μας να δίνουν στην συνέχεια χώρο στους Βέλγους να κάνουν το 1-1 όπου ήταν και τελικό.Οι Βέλγοι πάντως έμειναν με 10 παίχτες για 25 και βάλε λεπτά μετά την απευθείας κόκκινη που αντίκρισε ο Λόμπερτς.
Τέλος να πούμε πως η Εθνική μας μπορεί να μην νίκησε σήμερα αλλά κρατάει το αήττητο στο Παγκρήτιο μιας και έχει όλο νίκες και μία ισοπαλία (αυτή σήμερα με το Βέλγιο)

Υ.Γ Αυτό που περιμένουμε τώρα είναι να δούμε την Εθνική μας στα γήπεδα της Πολωνίας και της Ουκρανίας σε 100 βράδια από τώρα