Τρίτη 30 Αυγούστου 2011

ΑΕΛ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 3-0

Μπάλα που είχαμε να δούμε πολλά χρόνια έπαιξε σήμερα η ΑΕΛ μας απέναντυ στον Πανσερραϊκό στο AEL FC ARENA και νίκησε άνετα με 3-0.MVP του αγώνα ο Κωνσταντίνος Νεμπεγλέρας που με δύο γκολ το ένα από ασσίστ του Σάββα Σιατραβάνη και το άλλο από υπέροχη εκτέλεση φάουλ.
Αναλυτικά το παιχνίδι:
Στο 17ο λεπτό ο Λουίς Μπόα Μόρτε δέχτηκε την κίτρινη κάρτα από τον Ρέφερυ ύστερα από σκληρό φάουλ σε παίχτη των Σερρών.
Στο 22ο λεπτό είχαμε το υπέροχο γκόλ του Σάββα Σιατραβάνη έξω από την περιοχή.
Στο 31ο λεπτό ο Θανάσης Παπαγεωργίου δέχτηκε την κίτρινη κάρτα μετά από ένα φάουλ κατά την άποψη του Ρέφερυ σκληρό.
Στο 34 λεπτό είχαμε μία πάρα πολύ καλή φάση για την ΑΕΛ από το σουτ του Λουίς Μπόα Μόρτε βγαίνοντας ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του γκολκίπερ των Σερρών.
Στο 42 λεπτό υπέροχη προσπάθη από τον Κάρλος Σεσίνια αφού διέσχυσε όλο το γήπεδο αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.
Στις αρχές του 2ου ημιχρόνου είχαμε 3 αλλάγες για την ομάδα μας:Σεσίνια έξω->Σαιτιώτης μέσα,Κάλλι έξω->Τάλ μέσα,Σωτηρίου έξω->Μιχαηλίδης μέσα.
Στο 52ο λεπτό είχαμε ένα γυριστό σουτ του Χασομέρη από την μεγάλη περιοχή να καταλήγει εκτώς εστίας.
Στο 54ο λεπτό υπέροχη απόκρουση από τον Χρυσόστομο Μιχαηλίδη ύστερα από φάουλ των Σερραίων.
Στο 59ο λεπτό ο Τόνι Γκονζάλες αντίκρησε την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία προς τον διαιτητή.
Στο 63ο λεπτό υπέροχο γκολ από τον Κωνσταντίνο Νεμπεγλέρα ύστερα από καταπληκτική ασσίστ του Σάββα Σιατραβάνη.
Στο 66 λεπτό αλλαγή για την ομάδα μας Κολοβέτσιος έξω->Ααράμπ μέσα.
Στο 70 λεπτό αλλαγή Λουίς Μπόα Μόρτε έξω->Κωνσταντίνος Χατζής μέσα.
Στο 75ο λεπτό αλλαγή για τους Βυσσινί ξανά Κατσιαρός έξω->Καρανίκας μέσα.
Και ναι στο 81ο λεπτό υπέροχη εκτέλεση φάουλ από τον Κωνσταντίνο Νεμπεγλέρα και γκολάραααααααα 3-0
Στο 83ο λεπτό αλλαγή για την ΑΕΛ Χασομέρης έξω->Καραχάλιος μέσα
Στο 84 λεπτό αλλαγή και πάλι για τους Βυσσινί Σιατραβάνης έξω->Βούζας Αντώνιος μέσα.
Στο 87 λεπτό τελευταία αλλαγή Θανάστης Παπαγεωργίου έξω->Λάζαρος Φωτιάς μέσα.